Σάββατο 20 Ιουλίου 2024
31 C
Argostoli

kefaloniastatus@gmail.com

Εφημερεύοντα Φαρμακεία

spot_img

ΜΕΝΟΥ / ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΝΟΑ / 70 ατομικά ρεκόρ, 35 μετάλλια & 10 προκρίσεις στο Πανελλήνιο Κολύμβησης!

Ο Ναυτικός  Όμιλος Αργοστολίου σας ενημερώνει ότι στις 29-30 Ιουνίου 2024 τα τμήματα κολύμβησης συμμετείχαν: 1) στην 1η Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κατηγοριών- Περιφερειακό Πρωτάθλημα ,2) Θερινοί Αγώνες 10-11-12 ετών , και 3) Θερινοί Αγώνες 8-9 ετών, στο κολυμβητήριο Πεπανός στην Πάτρα.

Σε αυτούς τους αγώνες συμμετείχαν 24 σωματεία και συνολικά 740 κολυμβητές και κολυμβήτριες.

Η ομάδα μας αποτελούμενη απο 29 κολυμβητές-τριες Αγωνιστικής -Προαγωνιστικής και mini κατηγορίας, οι οποίοι διακρίθηκαν σημειώνοντας ο καθένας νέο ατομικό ρεκόρ κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση. Αξίζουν  πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας , στους γονείς, αλλά προπαντώς στους προπονητές μας. Ήταν ένας πολύ δύσκολος αγώνας ιδιαίτερα για τους αθλητές -τριες της αγωνιστικής, προκειμένου να κατακτήσουν την πολυπόθητη θέση στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί σε δύο μέρη στα Ιωάννινα και στην Αθήνα.

Επιστρέψανε λοιπόν οι αθλητές μας με 70 ατομικά ρεκόρ  , 35 μετάλλια και 10 προκρίσεις στο Πανελλήνιο Κολύμβησης.  

Ακολουθούν τα αποτελέσματα των αθλητών-τριων μας ανά αγώνισμα και κατηγορία. 

1η Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κατηγοριών- Περιφερειακό Πρωτάθλημα

Κατηγορία Εφήβων

Μαρτσέλος Γεράσιμος : 1ος στα 50 μ. ελεύθερο με χρόνο 24.15, , 3ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 55.93 και 1ος στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 26.88. Με αυτούς τους χρόνους προκρίθηκε στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Κατηγορίας Εφήβων που θα διεξαχθεί στα Ιωάννινα 11-14/7/2024.

Κατηγορία Παίδων

Πετράτος Σταύρος- Αναστάσιος : 1ος στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.02.68 και 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.02.71. Με αυτούς τους χρόνους προκρίθηκε στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Κατηγορίας Παίδων που θα διεξαχθεί στην Αθήνα 19-22/7/2024.

Παππάς Θανάση :  3ος στα 200μ. μικτή ατομική με χρόνο 02.39.42 και 6ος  στα 100μ. ύπτιο με χρόνο  01.14.81 .

Μοσχόπουλος Κυριάκος :4ος στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.25.07 , 7ος στα 50μ.πρόσθιο με χρόνο 39.95 και 50μ. ελεύθερο με χρόνο 30.70.

Αντύπας Γεράσιμος : 6ος στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.27.74,8ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 38.73 και στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 31.01.

Κρεμμύδας Παύλος : 8ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.22.52  και στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 48.12.

Κατηγορία Παμπαίδων Α 

Φισφής Νικόλαος : 1ος στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 02.46.72, 2ος στα 50μ. Ύπτιο με χρόνο 35.21 και 1ος στα 100 μ. ύπτιο με χρόνο 01.18.72,  χρόνος που κέρδισε την πρόκριση του στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης που θα διεξαχθεί στην Αθήνα 19-22/7/2024.

Κυριακάτος Άγγελος- Φράνσις : 6ος100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.14.14, στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 32.66, και 7ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 37.94.

Κατηγορία Κορασίδων

Κωστοπούλου Αγγελική : 1η στα 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.15.13, 4η στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 34.53 και 1η στα 200μ. πεταλούδα με χρόνο 02.47.44, χρόνος που κέρδισε την πρόκριση της στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης  που θα διεξαχθεί στην Αθήνα 19-22/7/2024.

Σαραντοπούλου Μαρία : 3η στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 40.31, 3η στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.08.07 και 4η στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.27.32.

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κοκκόση Διονυσία : 3η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.20.33, 3η στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 02.57.54 και 4η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 37.05.

Παγουλάτου Χαραλαμπία : 2η στα 200μ.ύπτιο με χρόνο 02.57.22, 4η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.22.15,  και 6η στα 50μ ύπτιο με χρόνο 39.17 .

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Καγκάδη Σοφία : 1η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.17.70, χρόνος που τη στέλνει στην τελική φάση του πρωταθλήματος 1η στην Ελλάδα, 1η στα 400μ. ελεύθερο με χρόνο 04.53.73, και 2η στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 31.13 ,χρόνοι πρόκρισης για την Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Θερινοί Αγώνες 10-11-12 ετών

Κορίτσια 12 ετών

Πολλάτου Λυδία- Σοφία :2η στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.31.24, 3η στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.16.77 και 3η στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 42.75.

Πετράτου Ηλιάνα : 3η στα 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.24.43, 3η στα 50μ. πεταλούδα  με χρόνο 37.37 και 4η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.44.97 .

Παγουλάτου Έρρικα : 2η στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 03.47.21, 4η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.51.75 και 5η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 49.45.

Κορίτσια 11 ετών

Βουτσινά Δανάη : 8η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 41.94, 7η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 50.14 και 8η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 02.05.27.

Λιοσάτου Μαρία- Ελένη: 3η στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 03.40.70, 4η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 03.13.29.

Κορίτσια 10 ετών

Παπαδάτου Μαρίνα – Αδαμαντία : 3η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 39.16, 3η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 46.27 και 3η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.43.99.

Αγόρια 12 ετών

Κυριακάτος Λουκάς – Γεώργιος: 1ος στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.26.20, 2ος στα 50 μ. πρόσθιο με χρόνο 40.12,  και 2ος στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.08.81.

Wood Jason : 4ος στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.42.65, 4ος στα 800μ. ελεύθερο με χρόνο 11.50.02 και 5ος στα 400μ. ελεύθερο με χρόνο 05.44.50.

Τσιώκος Γεώργιος : 4ος στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 03.14.73,5ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 41.64 και 6ος στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.31.50.

Στο σημείο αυτό να σας ενημερώσουμε ότι συμμετείχαμε στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική mixed κατηγορίας 12 ετών και μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα κατακτήσαμε την 2η θέση. Στη σκυταλοδρομία συμμετείχαν : Τσιώκος Γεώργιος, Πολλάτου Λυδία, Πετράτου Ηλιάνα και Κυριακάτος Λουκάς.

Αγόρια 11 ετών

Κοψαχείλης Παναγής :  1ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.13.34 , 2ος στα 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.24.64 και 3ος στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 37.48.

Βασιλάτος Βασίλειος : 3ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 36.53, 6ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 45.36 και 7ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.30.85 .

Αγόρια 10  ετών

Μιχαλιτσιάνος Ελευθέριος : 8ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 01.09.05,  50μ. ύπτιο με χρόνο 01.09.37, και 50μ. ελεύθερο με χρόνο 58.21.

Θερινοί Αγώνες 8-9 ετών

Αγόρια 8 ετών

Κοψαχείλης Σπυρίδων : 2ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 56.46.

Μενάγιας Διονύσιος : 5ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 55.65 και 8ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 50.83.

Κορίτσια 8 ετών : συμμετείχε στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 59.13 και στα 50μ. ύπτιο με χρόνο01.06.45.

Κορίτσια 9 ετών

Λιοσάτου Λυδία – Βαρβάρα : συμμετείχε στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 53.35 και στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 57.80.

Προπονήτριες της αποστολής Κουμαριώτη Μαρία – Παναγιώτα και η  Μωραίτου Αλεξία.

Συνοδοί : Γαλιατσάτου Γιώτα, Γαλιατσάτου Ευρώπη. Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε , να ευχαριστήσουμε  την εταιρεία Levante Ferries για την έκπτωση των εισιτηρίων της ομάδας μας.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος και κατέκτησαν μετάλλια και καλύτερες θέσεις με εξαιρετικούς χρόνους , αποτέλεσμα όλης της χρονιάς με προπόνηση και αρκετές θυσίες . Επίσης να συγχαρούμε τα παιδιά που κατάφεραν να προκριθούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κολύμβησης και να τους ευχηθούμε καλή επιτυχία. Συνδετικός κρίκος για όλα αυτά οι γονείς των αθλητών μας που ακούραστα συμπαραστέκονται στην προσπάθεια των παιδιών τους.

                                                                    Από το Δ.Σ. του ΝΟΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ