Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022
15 C
Argostoli

kefaloniastatus@gmail.com

Εφημερεύοντα Φαρμακεία

spot_img

ΜΕΝΟΥ / ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Ο Παλληξουριακός στην Α φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Τακτοποιήθηκαν και οι τελευταίες εκκρεμότητες των τοπικών Ενώσεων για την ανάδειξη των κυπελλούχων εκπροσώπων τους στην Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, περιόδου 2020-2021 και πλέον γνωρίζουμε τις 53 ομάδες, που έχουν δικαίωμα συμμετοχής, μεταξύ αυτών και ο Παλληξουριακός, που θα εκπροσωπήσει το ποδόσφαιρο της Κεφαλονιάς / Ιθάκης στον θεσμό.

Μάλιστα, η ομάδα του Ηλία Ζερβού συμμετέχει για 3η συνεχόμενη χρονιά στη συγκεκριμένη διοργάνωση.Να αναφέρουμε ότι, εκτός από δύο ομάδες που….. πρόλαβαν τον κορονοιό (Αναγέννηση Άρτας – Α.Ο. Διαβολίτσι) και αναδείχθηκαν κυπελλούχοι στον αγωνιστικό χώρο, οι υπόλοιπες πήραν τον άτυπο τίτλο, μέσω κληρώσεων.Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλους τους κυπελλούχου:ΕΠΣ Έβρου : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης : Πανθρακικός
ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Δράμας : AE Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας : Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Σερρών : Δόξα Κάτω Καμήλας
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς
ΕΠΣ Μακεδονίας : Καμπανιακός
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας : Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ Ημαθίας : Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΕΠΣ Πιερίας : ΑΕ Καρίτσας
ΕΠΣ Φλώρινας : Ακρίτας Αχλάδας
ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΕΠΣ Λάρισας : Φαλανιακός
ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων
ΕΠΣ Θεσσαλίας : ΦΘ Αγχίαλος
ΕΠΣ Καρδίτσας : Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Κέρκυρας : ΑΟ Παξών
ΕΠΣ Ηπείρου : ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Θύαμις Καστρίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας : Αχέρων Καναλακίου
ΕΠΣ Άρτας : Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : ΑΕ Μεσολογγίου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας : Α.Ο. Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ευρυτανίας : ΑΟ Ποταμιάς
ΕΠΣ Φωκίδας : Αμφισσαϊκός
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας : Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου
ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Μελισσοχωρίου
ΕΠΣ Αθηνών : Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Πειραιά : ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου : Ηρακλής Ξυλοκάστρου
ΕΠΣ Αχαΐας : Ατρόμητος Πατρών
ΕΠΣ Ηλείας : ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου
ΕΠΣ Μεσσηνίας : ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αρκαδίας : Παναρκαδικός
ΕΠΣ Λακωνίας : Ήφαιστος Βρονταμά
ΕΠΣ Αργολίδας : Κορωνίδα Κοιλάδας
ΕΠΣ Κυκλάδων : Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Σάμου : ΑΕ Βαθυλάκκου/Πανσαμιακός
ΕΠΣ Λέσβου : Διαγόρας Σαρδών
ΕΠΣ Χίου : Δάφνη Δαφνώνα
ΕΠΣ Δωδεκανήσων : Άρης Αρχαγγέλου
ΕΠΣ Χανίων : Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Τάλως Μελιδονίου
ΕΠΣ Ηρακλείου : ΠΑΝΟ Μαλλίων
ΕΠΣ Λασιθίου : AO Αγίου Νικολάου 

ΠΗΓΗSportsthea

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται